Rondreis Jordanië met Oud en Nieuw Rondreis Jordanië met Oud en Nieuw
Begin 2027 midden in de woestijn
Petra zien. Dobberen in de Dode Zee. Met jeeps door Wadi Rum. En ergens tussen al die hoogtepunten door met een groep nieuwe mensen het nieuwe jaar in. Deze jaarwisseling reizen we met drie leeftijdsgroepen van ongeveer 30 reizigers door Jordanië. Iedere groep heeft zijn eigen programma, maar de grote hoogtepunten komen bij allemaal voorbij. En met Oud en Nieuw? Dan zijn we in Wadi Rum, midden in de woestijn, waar we ook blijven slapen.
- Rondreis langs Petra, de Dode Zee, Wadi Rum, Amman en Aqaba
- Oud en Nieuw vieren in de woestijn
- Drie groepen van ongeveer 30 reizigers
- 25-39 jaar, 35-49 jaar en 50-65 jaar



Petra zien. Dobberen in de Dode Zee. Met jeeps door Wadi Rum. En ergens tussen al die hoogtepunten door met een groep nieuwe mensen het nieuwe jaar in. Deze jaarwisseling reizen we met drie leeftijdsgroepen van ongeveer 30 reizigers door Jordanië. Iedere groep heeft zijn eigen programma, maar de grote hoogtepunten komen bij allemaal voorbij. En met Oud en Nieuw? Dan zijn we in Wadi Rum, midden in de woestijn, waar we ook blijven slapen.
- Rondreis langs Petra, de Dode Zee, Wadi Rum, Amman en Aqaba
- Oud en Nieuw vieren in de woestijn
- Drie groepen van ongeveer 30 reizigers
- 25-39 jaar, 35-49 jaar en 50-65 jaar
Rondreis Jordanië met Oud en Nieuw ⭐
Unieke VillaVibes garanties
Dankzij onze Gelijkgestemden Garanties heb je gegarandeerd een leuke klik met jouw reisgenoten. Zo zijn onze groepsreizen exclusief voor singles met een diploma of baan op hbo-niveau of hoger.
Afhankelijk van je reis mag je bij ons nog kosteloos annuleren tot 3, 6 of 8 weken vóór vertrek. Je bent dan alleen de boekingskosten & SGR-bijdrage kwijt (totaal €34,50). Flexibel hè?
Onze singlereizen zijn ingedeeld in leeftijdscategorieën. Bijvoorbeeld 25 t/m 39 jaar. Of 50 t/m 69 jaar. Je mag maximaal 12 maanden te jong of te oud zijn.
De man-vrouw verhouding is op elke reis ongeveer gelijk. Dat is leuk voor de chemie in de groep. In het uiterste geval is de verhouding 60%-40%. Nooit meer. Beloofd.
De groepsgrootte van een reis is altijd tussen de 70% en 135% van het aangekondigde aantal mensen. We gaan bewust met grotere groepen. Hierdoor zijn er altijd genoeg mensen met wie je een leuke klik hebt.
Niks zo vervelend als een vakantie die niet doorgaat. Daarom gaan al onze singlereizen gegarandeerd door. Alleen bij hoge uitzondering zal een reis niet vertrekken. Je hoort dit dan ruim voor vertrek. In de afgelopen 21 jaar is dit bij slechts 1% van onze reizen gebeurd.
- 8-daagse rondreis met 7 overnachtingen
- Oud en Nieuw feest in de woestijn met livemuziek en 4 uur open bar
- Rechtstreekse heenvlucht Amsterdam – Amman en terugvlucht Aqaba - Amman - Amsterdam met Royal Jordanian
- Inclusief: 7kg handbagage en 23kg ruimbagage
- Rondreis per comfortabele airconditioned bus
- Verblijf op basis van logies-ontbijt
- 4 lunches en 7 diners
- Meerdere excursies en activiteiten, zoals bezoek aan wereldwonder Petra, jeepsafari in Wadi Rum en bootcruise op de Rode Zee
- Lokale Engelssprekende gids en VillaVibes reisleider
- Alle entreegelden ter waarde van JOD 106 (circa € 137,-)
- Visum t.w.v. JOD 40 (circa € 50,-)
- Kosteloos annuleren tot 6 weken voor vertrek
- Toeslag 1-persoonskamer € 395,-
- Bijdrage fooienpot ±JOD 60 (circa € 75,- ) per persoon (ter plaatse te betalen)
- Fooien voor housekeeping en optionele excursies
- Niet genoemde maaltijden en persoonlijke uitgaven
- Optionele excursies (ter plaatse bij te boeken)
- Boekingskosten €29,50 + SGR-bijdrage €5,- + Calamiteitenfonds €2,50
- Eis- en annuleringsverzekering
Kies jouw Jordanië-reis
Prijzen zijn excl. €37 verplichte bijkomende kosten.
Drie groepen, één Jordanië-avontuur
We reizen deze jaarwisseling met drie leeftijdsgroepen door Jordanië. Iedere groep volgt zijn eigen programma en de volgorde van de reis kan verschillen.
Wat wel hetzelfde is? De plekken waarvoor je naar Jordanië wilt. Je ontdekt Amman, drijft in de Dode Zee, loopt Petra binnen door de smalle Siq, trekt de woestijn in bij Wadi Rum en eindigt aan de Rode Zee bij Aqaba.
Oud en Nieuw onder de sterren in de woestijn
Geen afgehuurde feestzaal, taxi naar huis of gedoe over waar je dit jaar weer naartoe moet.
Op 31 december zit je midden in Wadi Rum. Tijdens een vier uur durende tocht met 4×4’s zie je rotsformaties, zandvlaktes en het woestijnlandschap steeds van kleur veranderen. Aangekomen bij Rahayeb Desert Camp schuif je aan voor het diner en maakt het kamp zich klaar voor de jaarwisseling.
De groepen van 25-39 en 35-49 jaar vieren Oud en Nieuw samen. Eén grote groep, midden in de woestijn. De groep van 50-65 jaar viert de jaarwisseling met de eigen groep onder een sterrenhemel zoals je nog nooit hebt gezien.
Er is vier uur open bar met onder andere fris, bier en wijn en er is livemuziek, waaronder traditionele Jordaanse muziek. En om 00.00 uur? Dan sta je met de mensen met wie je de afgelopen dagen door Jordanië bent getrokken samen het nieuwe jaar in te luiden.
Dat vinden wij toch een stuk leuker dan aftellen voor de televisie.
Nieuwe plekken, nieuwe mensen
Op Schiphol ken je elkaar nog niet. Een paar dagen later heb je samen door Petra gelopen, ben je ergens halverwege een fietstocht de Dode Zee tegemoet gereden en weet je inmiddels precies wie er altijd als eerste klaarstaat als de bus vertrekt.
Dat is wat we zo leuk vinden aan een rondreis als deze. Je doet in korte tijd veel samen, maar niet iedere minuut hoeft met de hele groep. Onderweg ontstaan vanzelf kleinere groepjes: bij het ontbijt, achterin de bus, tijdens een activiteit of ‘s avonds aan tafel. En iedere dag komt de groep weer samen voor een volgend stukje Jordanië.
De rondreis in het kort
Amman
Hier begint je reis. Je krijgt meteen je eerste indruk van Jordanië: druk verkeer, lokale restaurants, oude gebouwen en een stad waarin oud en nieuw voortdurend door elkaar lopen.
Vanuit Amman ontdek je ook het noorden van Jordanië, met onder andere het oude Jerash.
De Dode Zee
Van rondreizen krijg je vanzelf zin om af en toe helemaal niets te doen. Bij de Dode Zee lukt dat vrij letterlijk.
Het water is zo zout dat je blijft drijven. Smeer jezelf eerst in met de bekende zwarte modder, ga op je rug liggen en probeer vooral niet heel elegant overeind te komen.
Petra
Ja, je hebt de foto’s waarschijnlijk al gezien. Nee, die bereiden je niet echt voor op het moment waarop je door de smalle Siq loopt en ineens de Schatkamer voor je ziet.
Petra is een actieve dag. Je loopt veel en staat lange tijd op je benen, dus goede schoenen en een normale basisconditie zijn hier geen overbodige luxe.
Wadi Rum
Rotsen, zandvlaktes en kleuren die gedurende de dag blijven veranderen. Je trekt met jeeps de woestijn in en blijft hier ook slapen.
En dit jaar is Wadi Rum natuurlijk meer dan een tussenstop: hier vieren we samen Oud & Nieuw.
Aqaba
Na al dat rondreizen eindigen we aan de Rode Zee. Tijd voor een ander tempo.
Het water op, snorkelen tussen het koraal, door Aqaba struinen of ergens neerploffen met de mensen met wie je inmiddels al een halve reis hebt beleefd.
Ons belangrijkste Jordanië-advies: go with the flow
Dit is geen reis waarop iedere minuut zich precies aan het draaiboek houdt. En dat moet je hier eigenlijk ook niet willen.
De route en de belangrijkste hoogtepunten staan vast, maar onderweg kan er iets schuiven. Verkeer duurt langer, het weer verandert of de lokale gids weet dat iets vandaag slimmer is dan morgen. De lokale gids en VillaVibes-reisleider stemmen dat onderweg samen af.
Dus: goede schoenen mee, nieuwsgierigheid aan en een beetje ruimte in je hoofd voor wat er onderweg gebeurt.
Slapen in de woestijn
De overnachting in Wadi Rum is anders dan de andere nachten van de rondreis. Je slaapt niet in een klein traditioneel tentje, maar in een eenvoudige kamer in het woestijnkamp. Er zijn badkamers aanwezig, die soms gedeeld worden. Verwacht hier geen luxe resort: de voorzieningen zijn basic en er is geen wifi of kluisje.
Voor deze nacht pak je vooraf een aparte tas. Je grote koffer hoeft dus niet mee het kamp in. Misschien niet de meest luxe nacht van de reis. Wel eentje om nooit meer te vergeten.
Eten en drinken
Falafel, hummus, flatbread, gegrild vlees, salades, baba ganoush en baklava: in Jordanië hoef je niet bang te zijn dat je alleen voor Petra terug wilt.
Een groot deel van de maaltijden is tijdens de rondreis inbegrepen. Onderweg eten we in verschillende hotels en restaurants en in Wadi Rum staat een bedoeïenendiner op het programma.
Heb je dieetwensen zoals vegetarisch, geen vlees, geen vis of halal? Geef die vooraf aan. Ernstige allergieën bespreken we graag apart, omdat we tijdens de reis in verschillende keukens eten en kruisbesmetting niet overal kan worden uitgesloten.
Vervoer
Je vliegt met Royal Jordanian naar Amman. De terugreis gaat vanaf Aqaba via Amman naar Amsterdam.
Tijdens de rondreis reizen we met onze eigen comfortabele bus met airconditioning en chauffeur. Je hoeft dus niet iedere paar dagen zelf uit te zoeken hoe je bij het volgende hotel komt.
Bij de vlucht is 7 kg handbagage en 23 kg ruimbagage inbegrepen.

Kamers
Tijdens de rondreis slaap je in verschillende hotels en één nacht in Wadi Rum. Op een gedeelde tweepersoonskamer heb je een eigen bed en delen we je in met iemand van hetzelfde geslacht en ongeveer dezelfde leeftijd.
Liever een kamer voor jezelf? Er is een beperkt aantal eenpersoonskamers beschikbaar. Bekijk bij het boeken of deze voor jouw vertrek nog beschikbaar zijn.
Beoordelingen
Ga mee naar Jordanië
Voor deze bestemming of categorie zijn op dit moment geen reizen beschikbaar.
Veelgestelde vragen over singlereis Jordanië
We begrijpen goed dat de situatie in het Midden-Oosten vragen kan oproepen. Daarom volgen we het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken nauwlettend, ook nadat je hebt geboekt en tijdens de reis.
Zolang het reisadvies voor Jordanië geel is, hebben wij er vertrouwen in dat we de reis goed kunnen uitvoeren. Geel betekent dat er bijzondere veiligheidsrisico’s zijn om rekening mee te houden, maar niet dat vakantiereizen worden afgeraden.
Verandert het reisadvies naar oranje en worden vakantiereizen afgeraden, dan laten we de reis niet doorgaan en krijg je je geld terug.
In Jordanië betaal je met de Jordaanse dinar (JOD). Betalen met je bankpas is nog niet zo gebruikelijk als in Europa en kan niet overal. Daarom raden we aan om altijd wat contant geld bij je te hebben. In de grotere steden vind je pinautomaten waar je contant geld kunt opnemen. Controleer voor vertrek of je bankpas is ingesteld voor gebruik buiten Europa. Creditcards worden op veel plekken geaccepteerd.
In Jordanië zijn veel mensen afhankelijk van fooien en het is daarom gebruikelijk om als groep fooi te geven in hotels en restaurants en aan chauffeurs en lokale gidsen. De reisleider maakt aan het begin van de rondreis een gezamenlijke fooienpot. Zo hoef je niet steeds na te denken over hoeveel fooi je geeft en aan wie. De fooien voor de groep worden vanuit deze pot betaald. De fooien voor de reisleider en housekeeping zijn niet inbegrepen in de gezamenlijke fooienpot.
- Je paspoort moet nog minimaal zes maanden geldig zijn bij aankomst in Jordanië.
- Voor Jordanië heb je een visum nodig. Dit visum krijg je ter plaatse bij aankomst op de luchthaven. Bij aankomst in Jordanië wacht iemand van onze lokale vertegenwoordiging ons op met de benodigde papieren om een gratis (groeps)visum te verkrijgen. (Zonder deze papieren is het visum niet gratis, maar dien je circa 40,- JOD per persoon te betalen).
- Je hoeft geen Jordan Pass aan te schaffen, omdat het visum en de entreegelden al inclusief zijn in de reissom (hebben wij al voor je geregeld en betaald).
Helaas niet. Wij kopen namelijk ver van tevoren een groepsticket in, waarbij wij altijd alle vliegtickets al gereserveerd en betaald hebben. We kunnen hier ook geen wijzigingen meer in maken. Het staat je vrij om geen gebruik te maken van de heen- of terugvlucht (of allebei), maar wij kunnen de prijs van de reis niet voor je aanpassen.
We raden je aan om je persoonlijk te laten adviseren over welke vaccinaties voor jou nodig of aanbevolen zijn. Dit kan bijvoorbeeld bij de GGD. Over het algemeen worden voor Jordanië DTP en hepatitis A aanbevolen. Omdat het benodigde advies per persoon kan verschillen, mogen wij hier telefonisch of per mail geen persoonlijk advies over geven. Neem hiervoor altijd contact op met de GGD of een andere gespecialiseerde vaccinatieorganisatie.
Nee, dat is niet mogelijk. Op het vliegveld ontvang je jouw boardingpass van de reisleiding.
VillaVibes Singlereizen
Single zijn was nog nooit zo leuk



























