agenda
WeekendVibes
WeekendVibes
WeekendVibes
MountainVibes
MountainVibes
MountainVibes
BeachVibes Ibiza
BeachVibes Ibiza
WeekendVibes
WeekendVibes
DiveVibes Sharm El Sheikh
WeekendVibes
WeekendVibes
SnowVibes kerst
KerstVibes
KerstVibes
SnowVibes
month
month
month
month
month
month
month
month
month
month
month
month
blokje-ibiza-foto
MV-augustus-foto
actie-blokje-foto's
blokje-ervaringen

Waar is het?

We verblijven in hotel en duikcentrum Camel Dive Club, een van de oudste duikhotels met een bijzonder goede reputatie. Het ligt in het centrum van Sharm el Sheikh, in de wijk Naama Bay. Er zijn tweer restaurants in het hotel gevestigd en de Camel Bar op het dak van het hotel is een begrip in Sharm. Hoewel het hotel niet direct aan zee ligt, mogen DiveVibers gebruikmaken van het strand en de faciliteiten (ligbedden, handdoeken) van een ander hotel, op nog geen twee minuten loopafstand. Camel Dive Club beschikt over 30 kamers, die allemaal rond het zwembad liggen. Wij bezetten er daarvan 27, wat betekent dat we het hele hotel ongeveer voor onszelf hebben.

Gebied / Klimaat

Sharm el Sheikh ligt in het meest zuidelijke puntje van het Sinaï-schiereiland. Het schiereiland grenst in het noorden aan de Middellandse Zee, in het oosten aan Israël, het westen aan het Suez-kanaal en in het zuidelijke puntje, waar Sharm el Sheikh ligt, lopen de Golf van Suez en de Golf van Aqaba over in de Rode Zee. Het schiereiland heeft een ruig landschap waarbij hoge gebergten en dorre vlaktes in de Sinaï-woestijn elkaar afwisselen. Sharm el Sheikh is een waar paradijs. Er is zon, zee en strand in overvloed en het gehele jaar door zijn de temperaturen erg aangenaam. De grote hotels liggen verspreid langs de lange hoofdweg van het dorp. Langs het strand loopt een gezellige boulevard die uiteindelijk uitkomt in Naama Bay, de wijk waar ons hotel ligt. In Naama Bay vind je een bazaar, winkelcentrum, meerdere kleinere winkeltjes, bars en een discotheek. 's Avonds is hier genoeg te doen.

De gemiddelde temperatuur in de tijd dat wij gaan is ongeveer 28 graden. De temperatuur van het water is dan ongeveer 20 graden.

Wanneer / Vluchtinfo

Deze reis vertrekken we met ArkeFly vanaf Schiphol naar Sharm el Sheikh. De reistijd bedraagt ongeveer 6 uur. Na aankomst op het vliegveld is het met de bus nog ongeveer een half uur rijden naar ons hotel. Op Schiphol staat iemand van ons klaar om je op te vangen op het vliegveld. Je kunt bij deze VillaViber je ticket afhalen, enkele uren voor vertrek. Scheelt weer de nodige stress. Wij mailen twee weken voor vertrek altijd een carpool-lijst naar iedereen om eventueel gezamenlijk naar het vliegveld te rijden. Check tot enkele uren voor vertrek de vluchttijden. Het komt regelmatig voor dat deze nog gewijzigd worden! Zodra de vluchttijden bekend zijn, maken we ze hier bekend.

Visum

In Egypte heb je een visum nodig wat 15 euro kost. (Dahab-gangers opgelet: je hebt er hier dus wél een nodig!). Dit hoef je niet vooraf te regelen, kan ter plekke. Zorg wel dat je € 15 bij je hebt om er daar een te kopen. Je hebt ook een paspoort nodig dat bij terugkeer in Nederland nog minstens zes maanden geldig is.

Geldzaken

De munteenheid in Egypte is de Egyptische Pond (EGP), in het Egyptisch ook wel Ginih genoemd. Traveller cheques in US dollars of euro's zijn inwisselbaar bij de banken en bovendien verzekerd tegen verlies en diefstal. Hoewel er steeds meer pinautomaten komen, is het verstandig om contant geld (euro's) mee te nemen. Alle toeristische bedrijven mogen namelijk geen Egyptische ponden meer aannemen van toeristen.